Zajęcia muzyczno-taneczne i teatralne

Aktualności » Zajęcia muzyczno-taneczne i teatralne

Od września w Naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z rytmiki, tańca oraz zajęcia teatralne, podczas których wyruszamy w inspirującą przygodę z teatrem, muzyką i tańcem. Poznajemy podczas nich nuty, wartości rytmiczne, oswajamy się z rytmem jak również uczymy się odróżniać wysokie i niskie brzmienia. Dlatego jedną z Naszych największych przyjemności jest śpiew. Umiemy już trzy piosenki: Krasnale, Słoneczko i Zielona Żabka.:) Przeboje mistrzów również nie są Nam obce, wspólnie tworzymy  radosny akompaniament do dzieł Mozarta, Ravela oraz Czajkowskiego. Częściej używamy do nich instrumentów przedszkolnych, a czasami własnych łapek.:)

Ale czym byłaby muzyka bez tańca? Wszyscy się chyba zgodzą, że tych dwoje to nierozłączna para, dlatego w Naszym przedszkolu również nie mogło jej zabraknąć. Taniec jest Naszym wdzięcznym przewodnikiem po tajemniczych arkanach baletu, stylu współczesnego oraz klasycznych polkach i krakowiaczkach.

Następnie zaprzyjaźnieni z rytmem i z odpowiednią postawą wyruszamy w przygodę z teatrem. Tutaj możemy lepiej poznać Naszych bajkowych bohaterów, zrozumieć ich motywy, poznać zalety i pośmiać się z wad. Dzięki zajęciom poprzez zabawę uczymy się odróżniać pozytywnych i negatywnych bohaterów. Wcielając się nich sami staramy się tworzyć stroje i elementy scenografii, wykorzystując do tego Nasze umiejętności plastyczne. Już niebawem będzie można Nas zobaczyć w fantastycznej krainie Krasnoludków ze Stumilowego Lasu…